Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Тел: + 86 15116180113

сите категории

ПРОИЗВОДИ

Прашок од зеленчук
Прашок од зеленчук
  Повеќе
  Овошен прашок
  Овошен прашок
   Повеќе

   ЗА НАС

   Hunan Essence Biotech Co., Ltd. е водечки снабдувач во Кина на природни состојки и нивни решенија. Таа е посветена да донесе природни растителни есенции и функционални состојки за секого, секое семејство и секоја организација и изградба на зелен и здрав свет.

   Деловната филозофија на Хунан Суштината е „клиентот победува, ние можеме само да победиме“. На клиентите им нудиме конкурентни и сигурни производи, решенија и услуги во областа на додатоци во исхраната, здравствени производи, козметика, адитиви за храна/сточна храна, лекови итн., и отворена соработка со еколошките партнери за да продолжиме да создаваме вредност за клиентите. Essence инсистира на континуирани иновации околу потребите на клиентите, зголемување на инвестициите во производството и истражување и развој и развој заедно со клиентите.


   ВЕСТИ

   Hunan Essence Biotech Co., Ltd.
   Hunan Essence Biotech Co., Ltd.

   Hunan Essence Biotech Co., Ltd. е водечки снабдувач во Кина на природни состојки и нивни решенија. Таа е посветена да донесе природни растителни есенции и функционални состојки за секого, секое семејство и секоја организација и изградба на зелен и здрав свет.

   • април-

    252023

    Топ 10 брендови за прав од овошје и зеленчук

    Дали некогаш сте пробале прав од овошје или зеленчук? Ако не, пропуштате одличен начин за зајакнување на вашата исхрана - особено ако сакате да ја намалите преработената храна.

   • април-

    252023

    Ефикасноста и ефектот на прав од овошје и зеленчук

    Растителните прашоци се вид на додаток кој се користи за подобрување на целокупното здравје. Некои ги користат за да го зголемат нивото на енергија, додека други ги користат како начин за намалување на нивната тежина.

   • април-

    252023

    Ефекти од прав од сок од папаја Како и употреба

    Земањето прав од сок од папаја е одличен начин да ги добиете придобивките од ова вкусно овошје. Полн е со антиоксидантни својства, има фитохемикалии и е богат со калиум и витамин Ц. Можеби ќе се изненадите кога ќе дознаете дека се користи и во ајурведската медицина.

   Жешки категории